ВИДЕО: Шкупи загуби – „Шверцери“ ја запалија Стара скопска чаршија

Екипата на Шкупи за првпат по ребрендирањето од Слога, вечерва играше во европските купови, поточно во квалификациите за Европа лига.

Чаирчани вечерва играа во Шкотска против славниот клуб Глазгов Ренџер и сосема очекувано загубија, но не се посрамотија (2-0).

ATMOSFERË E ZJARRTË NGA ANA E SHVERCERAVE NË ÇARSHINË E SHKUPIT

ATMOSFERË E ZJARRTË NGA ANA E SHVERCERAVE NË ÇARSHINË E SHKUPIT

Gepostet von infosport.mk am Donnerstag, 12. Juli 2018

Навивачката група на Шкупи, „Шверцери“ во мал број ги бодреше своите фудбалери на „Иброкс“, а поголемиот дел, оној од Чаир мечот го следеше организирано во Стара скопска чаршија.

Иако поразени, навивачите на Слога направија вистински спектакал со пиротехничко шоу.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Модриќ конечно ги искритикува Меси и Роналдо: Тоа што го сторивте, не беше фер!

Кориере со интересна информација: Марсијал со (не)очекувано барање до клубот пред да потпише договор

Допрва може да настане уште поголема омраза кон Иско – Ривалдо му даде трансфер совет

ВИДЕО: Во Арсенал дуваат некои нови ветришта – Гендузи и Лаказет му асистираа на Кошиелни од клупа

За прв пат во историјата на фудбалот: во Шведска прогласен најверниот фанатик во светот – еве и зошто

Клоп пред дербито со Јунајтед на прес доби интересно прашање за Погба – па одби да одговори!

Пеп ги потврди плановите на Сити за оваа трансфер зима

Солари го објасни потегот на Иско по кој навивачите збеснаа на мечот со ЦСКА

Марадона се уште „тежи“ во фудбалот: Уникатен дрес од Диего продаден за голема сума