ВИДЕО: Само што почна финалето од Купот на нации во Африка – и гол!

Алжир уште во првата минута поведе во финалето од купот на Африка (Афрички Куп на нации), против Сенегал.

Но погодокот сигурно ќе влезе во аналите, пред се поради неговата атрактивност.

Алжир уште во првите секунди од финалето нападна бескомпромисно, а среќата беше на нивната страна, бидејки се одби од дефанзивецот на Сенегал и топката го матира голмано