ВИДЕО: Рондо и Леброн и нивниот момент кој им се допадна на коментаторите во НБА

Лос Анџелес синоќа во ТД Гарден на гостувањето кај најтрофејната екипа во НБА историјата, тимот на Бостон, запишаа драматична победа со тројката на Рондо во последната секунда (128:129).

Леброн Џејмс забележа нов трипл дабл, а беше и најефикасен поединец на оваа средба, додека Рајон Рондо имаше дабл дабл учинок против Бостон, а шутот за победа беше шлаг на тората.

Најинтересен детал за медиумите во Америка освен победничката тројка, им припадна на Рондо и Леброн.

Во прашање е моментот при еден тајм аут, кој овие двајца го водеа, наместо главниот тренер Лук Волтон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МЗТ Скопје испушти златна шанса за враќање во АБА – Задар го врати брејкот

Будуќност буквално уништен: Црвена Звезда ги прегази и ја освои АБА лигата

(ФОТО) Двојазичност и во Белград: Името на Будуќност испишано и на албански

(ВИДЕО) ШОК снимка: Со цигла погоден играч на Будуќност

(ВИДЕО) Тотален ХАОС во Пионир: Нападнати кошаркарите на Будуќнот

(ВИДЕО) Незапамтен „пекол“ во Белград: „Делије“ упаднаа на терен – кошаркарите на Будуќност избегаа во соблекувална

(ВИДЕО) Гостите имаа своја вечер: Портланд, Голден Стејт и Торонто на една победа од полуфинале

Кошаркарот на Будуќност ја подгрева атмосферата: Таму ќе ги победиме, среде Белград

Очекувани победи за Работнички и МЗТ Скопје против Кожув и Блокотехна