(ВИДЕО) Роналдо и Хабиб – очи в очи

Хабиб Нурмагомедов и Кристијано Роналдо се големи пријатели, борачот е и фан на Манчестер Јунајтед, а двајцата имаа можност да се видат во текот на викендот кога тимот од Олд Трафорд се сретна со Евертон.

Направија неколку фотографии за на социјалните мрежи, се гледаа очи в очи како ривали во октагонот, а потоа Нурмагомедов му покажа и неколку зафати на својот добар пријател.

Се разбира, сето тоа беше на шега и задоволство на нивните фанови кои ги има повеќе милиони низ светот.