ВИДЕО: Расен голгетер на теренот, на ТикТок главен „танчер“

Роберт Левандовски минатата сезона одигра 47 натпревари во сите натпреварувања, и успеа да запише 55 голови и 10 асистенции.

Тој со Баерн Минхен освои тројна круна, шампиони се во Европа, беше и фаворит за освојување на „Златната топка“ која годинава нема да биде доделена.

За фудбал му оди одлично, но за танцување и не баш, а со неговото видео на Инстаграм и ТикТок, насмеа многумина.

 

View this post on Instagram

 

Just a casual holiday dance 😎 @_rl9

A post shared by 433 (@433) on