(ВИДЕО) Пукање по натпреварот Милвоки-Бостон, тројца ранети

Три лица се повредени во пукањето што се случило по синоќешниот натпревар меѓу Милвоки и Бостон, пред арената Фисерв Форум.

Дошло до голема гужва поради која морала да интервенира полицијата и да го исконтролира просторот околу арената.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.