(ВИДЕО) Пцуј по „нашки“ за да не добиеш техничка: Дончиќ го направи партал судијата во НБА

Во ноќта помеѓу вторникот и средата се одиграа пет натпревари во НБА лигата. Вечерта уште еднаш ја одбележа фантастичниот словенечки кошаркар Лука Дончиќ кој својот Далас го водеше до победа над Портланд (111:102).

За времето минато на теренот тој уфрли 21 поен, собра девет скока и подели три асистенции, а покрај тоа што повторно покажа за каков кошаркар станува збор, се виде и дека и тоа како умее да го загуби умот.

Така, по една дискутабилна судиска одлука, тој целосно ги загуби нервите. На тоа му претходеше глумата на кошаркарот на Портланд при еден дуел, а кога судијата наседна на тоа, Дончиќ збесна и едноставно не можеше да се исконтролира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Комичниот тајм-аут на Звезда: Коуч, ако стават некој висок на терен…

Човиќ, првиот човек на Ц.Звезда „плаче“ по поразот од Партизан: Како да честитам за нешто што е украдено

Скандал во Ниш: Партизан слави титула, Звездашите одбија да ги примат медалите

(ВИДЕО) Спектакл на Ол стар викендот: Диало го прескокна Шек и победи во забивање

Осман за македонското знаме: Сакав да искажам благодарност и љубов

(ВИДЕО) Блесна македонското знаме на „Ол-старот“ – Осман гордо го носеше

(ФОТО) Секоја чест – Охриѓанецот Чеди Осман на „Ол-старот“ на НБА ќе настапи со македонско знаме

Чудесниот Дончиќ во последен момент сепак ќе се најде на Ол-Стар!?

Давитков го соопшти списокот за одлучувачкиот меч против Романија