(ВИДЕО) Пцуј по „нашки“ за да не добиеш техничка: Дончиќ го направи партал судијата во НБА

Во ноќта помеѓу вторникот и средата се одиграа пет натпревари во НБА лигата. Вечерта уште еднаш ја одбележа фантастичниот словенечки кошаркар Лука Дончиќ кој својот Далас го водеше до победа над Портланд (111:102).

За времето минато на теренот тој уфрли 21 поен, собра девет скока и подели три асистенции, а покрај тоа што повторно покажа за каков кошаркар станува збор, се виде и дека и тоа како умее да го загуби умот.

Така, по една дискутабилна судиска одлука, тој целосно ги загуби нервите. На тоа му претходеше глумата на кошаркарот на Портланд при еден дуел, а кога судијата наседна на тоа, Дончиќ збесна и едноставно не можеше да се исконтролира.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уште еден македонски репрезентативец се обврза на верност кон МЗТ Скопје

МЗТ Скопје по тренерот Кочов, објави уште едно важно останување во тимот

МЗТ Скопје нема да менува: Кочов потврден

Мундобаскетот посиромашен за уште една ѕвезда: Австралија без главниот играч

Сведоштво од прва на човекот кој бил во другиот автомобил при сударот со Кузмиќ

(ВИДЕО) Борба со времето: Кузмиќ со хеликоптер итно пренесен во Белград

Фото: Кошаркарот на Црвена Звезда во кома по страшната несреќа – автомобилот уништен

Залудно го префрлаа во Црвена Звезда – Теодосиќ си најде нов клуб

Спектакл на Западот: Блокбастер меѓу Оклахома и Хјустон