ВИДЕО: Прво капетанот Елиф Елмас, па потоа сите останати од клупата на Фенер!

Фенербахче вечерва со крајни напори во самиот финиш од средбата, успеа да слави против подобро пласираната Сиваспор на домашен терен со 2:1.

Со овој триумф Фенербахче успеа да здивде, бидејки сега се одлепија од опасната зона па моментално со 31 бод се наоѓаат на 13. позиција, на +4 бодови од место кое води во втората турска лига.

На оваа средба нашиот фудбалски интернационалец беше на клупата за резерви и не доби шанса, но затоа победничкиот гол на Екици во 86. минута го прослави со голема емоција.

Елмас беше еден од првите кои стана од клупата да го слави толку очекуваниот погодок, а потоа се случи и масовно славје на клупата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!

Помирување во Интер – Икарди се враќа во екипата