(ВИДЕО) Протече снимка од нападот: Мекгрегор бесен го уништи телефонот на фанот

УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор пред неколку дена беше уапсен во Мајами, а сето тоа поради напад на свој фан.

Имено навивач по име Ахмед Абдирзак сакаше да го снима Конор на кој што ова не му се допадна и почна да се гужваат со Абдирзак и кога тој го направи, го подигна телефонот и потоа го трескаше на земја.

Абдирзак ја повика полицијата, која го уапси Конор Мек Грегор во неговата куќа на плажа во Мајами. ТМЗ денес објави кратко видео кое покажува дека Мек Грегор го скршил телефонот на Ахмед.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ТРАГЕДИЈА: За време на тренингот почина носителот на сребро од СП

За „влакно“ ја избегнале трагедијата: Репрезентацијата на Бангладеш била во џамијата – открија како се спасиле

Нов скандал на Конор Мекгрегор: УФЦ ѕвездата уaпсена во Мајами

Доминација на сноуборд клубот ХМКД на државното првенство во Маврово

Незапамтена инвазија на странци во македонската одбојка: Од Бразил, Украина, САД, Австралија, Бугарија….

Крај на кариерата за Кро Коп: Хрватскиот борец имал мозочен удар!

(ВИДЕО) Хабиб бесен како рис повторно влета во рингот откакo брутално беше нокаутиран неговиот братучед

(ВИДЕО) Стравичен пад од кој се леди крвта – крај на сезоната за двократната светска шампионка

Од АМСС со реакција: Шокирани сме од ова што се случи во нашите простории..