(ВИДЕО) Продолжува мизеријата на Интер – Арсенал ја покажа својата моќ

Арсенал релативно лесно успеа да ја анулира негативата од првиот меч во Франција, па вечерва во реванш мечот од 1/8 финалето во Европа лига славеше против Рен со 3-0.

„Тобџиите“  уште по 15 минути од воведнот на мечот ја анулираа негативата и поведоа со 2-0. Во 5. минута резултатот го отвори Обамејанг, а десет минути подоцна на 2-0 зголеми Маитланд-Нилс. Во вториот дел, Обамејанг со вториот гол вечерва стави печат на победата од 3-0.

Интер ја продолжи кататрофалната низа, па вечерва е елиминиран од Европа лига откако Ајнтахрт Франкфурт славеше минимално со 0-1 благодарени на голот на Јовиќ во 5. минута.

Пласман во следната фаза обезбеди и Виљарерал откако по вторпат и вечерва славеше над Зенит со 2-1. Морено и Бака стрелаа за домаќините, додека Ивановиќ во судиското продолжение го ублажи поразот.

На два мече, патникот во 1/4 финалето ќе биде одлучен по продолженија. Дополнително време се игра на мечот Бенфика – Динамо Загреб и Слабија Прага – Севиља.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Навивачите на Челзи го бојкотираат Сари на мечевите против Вест Хем и Барнли

(ВИДЕО) Јоаким Лев повторно во елемент со своите потези, овојпат „настрада“ Сане

Икарди се пожалил: Одземањето на капитенската лента е бескорисно понижување

Мајката на Сала е неутешна: Бараме правда, како можеше такво нешто да се случи?

Погба и Реал Мадрид, опцијата е повторно отворена, Бејл би можел да биде клучниот човек

Зидан ја одреди трансфер метата, но веќе на стартот наиде на проблем

Барса им наплаќа 102 фунти на навивачите на Јунајтед за влезница, „Ѓаволите“ жестоко возвратија

Сонува да заигра за Реал, а тврди дека Барса е најдобра во светот

Зарем некој се сомневаше: Меси ја откачи Аргентина за Барса!