ВИДЕО: Порто повторно го слави Митревски – фантастична двојна одбрана против Јотиќ

Никола Митревски и на последниот меч од Лигата на шампионите покажа дека во извонредна форма, на мечот против Пик Сегед, а тоа го потврди и вечерва во Скопје.

Македонскиот голман имаше неколку фантастични одбрани во Скопје, меѓу кои и онаа двојна одбрана на Вардар, два обида на Јотиќ во две секунди.