(ВИДЕО) Почнаа проблемите со Џејмс: Се скара со тренерот и замина во соблекувална

Поради својот незгоден карактер, Мајк Џејмс лани мораше предвреме да си замине од ЦСКА, но изгледа дека ништо не научил од својот престој во Москва.

Иако е најплатен играч во Монако, американскиот плејмејкер денеска го направи првиот поголем проблем во актуелниот освојувач на титулата во Еврокупот.

Целиот текст и инцидентот погледнете ги на следниот ЛИНК.