ВИДЕО: По две децении – легендарниот Карлос го повтори спектакуларниот гол

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, покажа дека и по неколку години откако не се занимава со професионален фудбал, се уште го има она фудбалското во себе.

Карлос на својот Инстаграм профил објави видео како реплика на легендарниот гол кој го постигна против Франција далечната 1997 година.

По две децении, тоа изгледа вака…

 

View this post on Instagram

 

Meu goleiro professor @officialvitorbaia

A post shared by Roberto Carlos 罗伯特卡洛斯 (@oficialrc3) on