(ВИДЕО) По 18 години, Сакраменто „врза“ седум победи

Сакраменто Кингс е најпријатното изненадување во НБА лигата оваа сезона. По 16 одиграни натпревари, тимот од главниот град на Калифорнија се најде на третото место на табелата во Западната конференција, а бележи резултати какви одамна не се видени.

Ноќва, Кингс славеа на гостувањето кај Мемфис со 113-109 и тоа е нивна седма победа во низа.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.