(ВИДЕО) Пјаниќ го погоди песната од Шериф Коњевиќ, па го гушна татко му и заплака

Пред неколку дена Барселона официјално потврди дека Миралем Пјаниќ потпиша договор со овој клуб.

Фудбалерот на репрезентацијата на Босна и Херцеговиа ќе остане во Јувентус до крајот на оваа сезона, по што ќе ја продолжи кариерата во Барса. Ова е огромен успех за Босна и Херцеговина, со оглед на тоа шт Пјаниќ е еден од најдобрите амбасадори.

Пјаниќ синоќа одигра натпревар за Јувентус против Џенова, а денес реши да отпатува за Луксембург за да го прослави трансферот во Барселона со семејството и пријателите.

Познатата босанска пејач Шериф Коњевиќ пееше на ова прослава, а тоа е пејачот кој Пјаниќ многу сака да го слуша.

Една песна особено го погоди Пјаниќ кој беше во прегратка на неговиот татко Фахрудин и не можеше да ги задржи солзите.