(ВИДЕО) Перо Антиќ каков што ретко го имате видено

Новиот претседател на Кошаркарската Федерација на Северна Македонија, Перо Антиќ, на својот профил на „Инстаграм“ сподели интересно видео.

Тој својот слободен период знае како да го искористи со своите синови, па со своите фанови сподели како се забавува.

Антиќ и најмалиот син танцуваа на познатата песна „Гангам стаил“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Црвена Звезда го победи Партизан за 2:1 – „црвено-белите“ на чекор од титула

Томпсон на долга рехабилитација – што сега со неговиот договор во Голден Стејт?

Зад новиот НБА шампион стои Македонец

МВП на финалето од НБА со тажна животна приказна

Торонто испиша историја – нов НБА шампион

Титулата се врати во Аеродром: МЗТ му удри „метла“ на Работнички за седми трофеј во историјата

Баркли посочи со прст кон виновникот за повредата на Кеј-Ди

ВИДЕО: Драмата во Пионир резултираше со тројка на Партизан: Раде Загорац како Кецман!

Нено Димитријевиќ сепак се повлече од НБА драфтот во кој требаше да учествува