(ВИДЕО) Пандевци опуштено со скара и пиво се „загреваат“ за рестарт на ПМФЛ

Струмичкиот прволигаш Академија Пандев е една од екипите кои сака ПМФЛ да продолжи, па дури и продолжи својо предлог.

Деновиве се крои судбината на ПМФЛ дали ќе се игра и на кој начин или пак ќе биде прекината.

Капитенот на Академија Пандев, Сашко Пандев денес на својот профил на Инстаграм објави како опуштено со караоке забава, но и скара и пиво се забавуваат со дел од првотимците на клубот.

Првотимците на Академија Пандев лагано со скара и пиво се загреваат за рестарт на ПМФЛ

Gepostet von Спортски удар am Samstag, 23. Mai 2020

На снимката може да се забележат Бојан Најденов, Љупче Дориев, Диме Димов, Мите Цикарски, Томе Илиев и Ѓорѓи Стоилов