(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка

Шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов е вистински ѕвер во откагонот.

Добро познат факт е дека уште во минатото, далечната 1997 година тој за натпревари е подготвуваше на нетипичен метод, со борба со мечки.

Епа сега, моќниот Дагестанецо повторно се бореше со мечка, а по средбата објави заедничка фотка на која напиша:

„Средба со стариот пријател“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола