(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка

Шампионот во лесна категорија, Хабиб Нурмагомедов е вистински ѕвер во откагонот.

Добро познат факт е дека уште во минатото, далечната 1997 година тој за натпревари е подготвуваше на нетипичен метод, со борба со мечки.

Епа сега, моќниот Дагестанецо повторно се бореше со мечка, а по средбата објави заедничка фотка на која напиша:

„Средба со стариот пријател“.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија