(ВИДЕО) Она што напаѓачот на Монако го промаши е необјасниво

Фудбалерите на Монако се пласираа во финалето на Купот на Франција откако славеа во полуфиналето убедливо над нисколигашот ГФА74 со 1-5.

ГФА74 успеа да го шокира клубот од Кнежевството во 20-та минута и дојде до предност од 1-0. Но ова како да го налути Монако, кој потоа и сервираше петарда.

Само седум седум минути подоцна, Монако успеа да изедначи на 1: 1, а Бозон ја затресе сопствената мрежата.

Монако стигна до целосен пресврт во 32-та минута. Фабрегас беше асистент, а Цуамени ја погоди мрежата на домаќините за 2: 1.

Гостите можеа да стигнат до третиот гол само пет минути подоцна, но видовме едно од најголемите промашувања досега.

Бен Једер несебично го ангажираше Воланд кој промаши празен гол од само четири метри, односно ја погоди гредата и се посрамоти до крајот на животот.