ВИДЕО: Одбраната на Борко меѓу најдобрите 5 во ЛШ

Вардар синоќа загуби од Кјелце на мечот во рамки на новото коло во ЛШ, во меч кој се играше во Скопје пред празни трибини.

Иако Вардар имаше добар почеток на мечот, сепак на крајот поискусната екипа триумфираше.

Како за утеха кај поразените, голманот Борко Ристовски има една од најдобрите 5 одбрани на колото во ЛШ.