(ВИДЕО) Нова тешка несреќа во Формула: Млад возач „полета“ со својот болид

Само една недела откако во Белгија загина францускиот возач Антоан Ибер, Во Италија не трка во Формула 3 се случи нова тешка несреќа.

Алекс Перони, 19-годишен Италијанец полета неколку метри во воздух и се приземји на безбедносна ограда, но остана жив.