(ВИДЕО) Нов одличен натпревар на Јокиќ, шоу во режија на Вестбрук

Денвер Нагетс со 106:96 го совладаа Сан Антонио Спарс. Тимот од Колорадо дојде до седмиот триумф во низа, а како по обичај, најистакнато име во редовите на Нагетс беше Никола Јокиќ.

Српскиот центар имаше нов одличен настап и му недостасуваше само еден скок за да забележи трипл-дабл учинок.

Целиот текст и видеата можете да ги видите ТУКА.