(ВИДЕО) Ни Зидан не го спасува овој Реал

Со речиси најсилниот состав, Реал Мадрид не успеа да го победи ни тимот на Леганес во последниот натпревар од 32. коло на Ла Лига.

Конечниот резултат е 1-1, а „кралевите“ треба да бидат и среќни бидејќи имаат 0-1 по првото полувреме, а во финишот на домашниот тим оправдано му беше поништен гол поради офсајд. Домаќините поведоа преку Силва во 45. минута, а израмни Бензема во 51. минута со што ја продолжи голгетерската серија.

Со овој гол Французинот се искачи на третото место на листата на стрелците во Ла Лига што е одлична препорака за негово останување на Бернабе.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нова жртва и трагедија во семејството Сала: Ништо не е веќе исто за нив овие неколку месеци

Адебајор раскажа анегдота: Како Мурињо беснееше во соблекувални поради Роналдо

Силна најава на Скај Спорт: Азар и Погба во пакет кај Зидан

Вирусот повторно актуелен – Рој Кин анализира што ќе му направат на Оле Солскјер

Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

Тито Виланова на шест дена пред смртта го повикал Меси и со својот потег ја спасил Барселона

Првиот фудбалер кој летово ќе го напушти Јунајтед, ќе се пресели во Арсенал?!

Докторот му најавил дека ќе умре, а тој почина следниот ден за време на натпревар

Потврдено: Барса подготви огромна сума на пари за ѕвездата на преодниот рок