(ВИДЕО) Ни Зидан не го спасува овој Реал

Со речиси најсилниот состав, Реал Мадрид не успеа да го победи ни тимот на Леганес во последниот натпревар од 32. коло на Ла Лига.

Конечниот резултат е 1-1, а „кралевите“ треба да бидат и среќни бидејќи имаат 0-1 по првото полувреме, а во финишот на домашниот тим оправдано му беше поништен гол поради офсајд. Домаќините поведоа преку Силва во 45. минута, а израмни Бензема во 51. минута со што ја продолжи голгетерската серија.

Со овој гол Французинот се искачи на третото место на листата на стрелците во Ла Лига што е одлична препорака за негово останување на Бернабе.