(ВИДЕО) Ни Адетокумбо не му помогна на шампионот – Бостон се избори за „мајсторка“

Најтрофејниот НБА тим Бостон Селтикс го победи Милвоки како гостин со и изнуди седми натпревар во полуфиналната серија од Источната конференција.

Селтикс речиси постојано го контролираше натпреварот, со исклучок на еден дел во последната четвртина кога шампионот фати приклучок и се закануваше да направи пресврт.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.