(ВИДЕО) Нетс растураат без Дурант

Екипата на Бруклин ја оствари осмата победа во низа, откако на домашен терен го разнесе Орландо со 129-92.

Поголемиот дел од овие победи се остварени без една од трите ѕвезди во екипата Кевин Дурант кој прво беше во изолација, а сега е повреден.

Целиот текст можете да го прочитате на следниот ЛИНК.