(ВИДЕО) Непроценливо – реакцијата на Солскјер по победничкиот гол на Јунајтед

Екипата на Манчестер Јунајтед вечерва уште еднаш потврди дека сезонава игра одлично, што се гледа и по резултатите.

На „Олд Трафорд“, екипата на Јунајтед го совлада Ливерпул во меч од Купот во кој видовме пет погодоци, а на крај заврши со конечен резултат од 3-2.

Повторно херој за „црвените ѓаволи“ беше Бруно Фернандеш.

Со одличен погодок од слободен удар, Португалецот му донесе победа на Манчестер Јунајтед во дербито на ФА Купот, па заслужено доби аплауз од тренерот Солскјер.

Радоста на Норвежанецот беше голема, а сето тоа го забележаа камерите.