(ВИДЕО) Не престанува сеирот на сметка на Јирген: Клоп како од серијата „Спасувачи“!

Јирген Клоп и натаму е во центарот на вниманието на англиската фудбалска јавност откако синоќа влета во теренот за да го прослави победничкиот гол на Ориги против Евертон.

Постојано оттогаш на негова сметка има сеир на социјалните мрежи, а најинтересна е монтажата, односно забавеното видео на кое тој изгледа како од познатата серија „Спасувачи“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Баделки“ досега без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“

Лудило во Аргентина: Навивачи на Бока убија фан на Ривер!

ФОТО: На Инстаграм споделува разголени фотки, но шокираше на доделувањето на наградите на Серија А

(ФОТО) Девојката на Чичарито потполно гола на Хаваите: Погледнете ги најжешките фотки од „рајот на земјата“

Членови на карате клубот „Маваши“ од Кисела Вода ќе се натпреваруваат на Европско првенство во Данска

Несреќни „Гробари“: Им ги дупнаа гумите на навивачите на Звезда

Fuchs Мак одбележа 20 години успешно работење во Македонија

ФОТО: Ема е кралица на Премиер лигата – убава, секси и жешка

Ѓоковиќ со честитка за Лука Модриќ во стилот – „Од Вардар до Триглав, сите за Хрватот!“