(ВИДЕО) НБА финалето се сврте во само три секунди, Милвоки на чекор од титулата

Милвоки Бакс во петтиот натпревар од НБА финалето ги совладаа Феникс Санс на гостински терен во Аризона со 123:119 и поведоа со 3-2 во серијата. Сега, Бакс имаат шанси во ноќта меѓу вторник и среда на свој терен да ја завршат работата и да ја освојат втората титула во историјата, прва по точно 50 години.

Целиот текст и видеото погледнете ги на слендиов ЛИНК.