(ВИДЕО) Навивачите на аеродромот му кажаа на Лапорти кога да го донесе, а тој се насмеа и рече: „Кој е тоа?

Фудбалерите на Барселона пред неколку дена беа поразени во полуфиналето на Суперкупот од Реал Мадрид со 3:2.

Лапорта беше во центарот на вниманието по враќањето во Барселона кога беше запрен и снимен од навивачите на аеродромот, а еден од нив му кажа дека сакаат да го доведат Ерлинг Халанд во Барса.

Претседателот на Барса се насмеа и кратко коментираше „Кој е тоа?“ А потоа продолжи: „Тој човек е фантастичен фудбалер, навистина одличен“.

Навивачите на Барселона се смееја на сето тоа, а на крајот му рекоа на Лапорти: „Да, одличен напаѓач. Затоа го сакаме“.