(ВИДЕО) Навивачи во живо му го честитаа роденденот на Новак, тој им се поклони!

Новак Ѓоковиќ вчера го прослави својот 33. роденден, а група навивачи му го честитаа со тоа што се појавија на терените на Марбеља каде тој тренира, подготвувајќи се за евентуалното продолжение на сезоната.

„Cumpleaños feliz, cumpleaños feliz”, пееја фановите, а Ѓоковиќ им се заблагодари со тоа што се поклони пред нив.