(ВИДЕО) Натпреварувач за време на директен пренос по задник ја удри новинарката

Тркач рекреативец доби доживотна забрана за настап на трки и маратони од спортскиот сојуз на Савана откако во директен пренос ја удри новинарката по задник додека известуваше за настанот.

Подоцна беше утврдено дека се работи за Том Каловеј од Џорџија кој на трката од 5 километри додека минување на патеката ја удри по задникот новинарката Елекс Бозаријан што нејзе ни малку не и се допадна па прокоментира.

„Човекот кој ме удари по задницата на ТВ преносот: Ме посрамоти, ме нападна и ме претвори во сексуаелн објект. Ниту една жена никогаш не смее да биде изложена на вакви случуваеа“ напиша Бозаријан на својот профил на Твитер.