(ВИДЕО) Најоригинално доделување на НБА МВП признание – пред штала и со тамбураши

Ноќеска НБА потврди дека Никола Јокиќ официјално е добитник на наградата за најкорисен играч во сезоната што е второ вакво признание во низа за српскиот репрезентативец.

Со оглед на тоа што Денвер ја заврши сезоната, а Јокиќ се врати во родниот Сомбор, требаше да се најде начин како да му биде врачена наградата и да е одбележи моментот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.