ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

Многупати во било кој спорт знае да се каже „целта ги оправдува средствата“, па така и во а тлетиката.

Имено, Инфините Тукер, тркачот кој на социјалните мрежи стана хит со неговиот потег во завршницата од трката на 400 метри, кога буквално во целта влета со глава, а не со нозе.

„Ги затворив очите пред самата цел, ја видов својата мајка, сакав да ја прегрнам“, напиша Тукер.

 

View this post on Instagram

 

Whatever it takes. @sportscenter @yahoosports @iaaf_athletics @barstooltexasam @secnetwork @flotrack @aggietrk #track #trackandfield

A post shared by Infinite Tucker (@_infinite_tucker) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) УФЦ нокаут каков што не се памети: Додека трепна – го посла на рингот

ШОК: Играч на ЛА Енџелс на неколку часа пред мечот почина во хотелска соба

(ФОТО/ВИДЕО) Скопје го пречека европскиот шампион, а Алили порача: Одам по олимписки медал!

Србија во неверојатен меч славеше во супер-дербито со Хрватска и ја освои Светската лига

Трагедија: Познато одбојкарско лице по свадба доживеал срцев удар и починал

Алили се враќа од ЕП со златен медал за Македонија

Најдобриот македонски одбојкар кариерата ја продолжува во Бундес лигата

ВИДЕО: Фјури го нокаутираше Шварц и најави „лов“ на Вајлдер

(ФОТО) Српската одбојкарка ги изненади сите – позираше потполно гола