ВИДЕО: Најлуд потег како завршница за трка на 400 метри – се фрли со глава кон целта

Многупати во било кој спорт знае да се каже „целта ги оправдува средствата“, па така и во а тлетиката.

Имено, Инфините Тукер, тркачот кој на социјалните мрежи стана хит со неговиот потег во завршницата од трката на 400 метри, кога буквално во целта влета со глава, а не со нозе.

„Ги затворив очите пред самата цел, ја видов својата мајка, сакав да ја прегрнам“, напиша Тукер.

 

View this post on Instagram

 

Whatever it takes. @sportscenter @yahoosports @iaaf_athletics @barstooltexasam @secnetwork @flotrack @aggietrk #track #trackandfield

A post shared by Infinite Tucker (@_infinite_tucker) on

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Неприкосновени: Џио Струмица старо-нов шампион на Македонија!

Шокантно видео: Како му „прсна“ ногата по дигањето на 250 килограми

Не прокиснала салата – прокиснале сертификатите

Ова го може само во Македонија: Од бизарни причини одложен првио финален меч во одбојка

(ФОТО) Италијански одбојкарки освоија титула, па се соблекоа голи

(ФОТО) Додека го освојуваше Скопскиот маратон, на Тирунех од Етиопија му испадна половиoт орган

(ВИДЕО) Мекгрегор како што досега го немате видено

Им нема рамен: Џио Струмица го освои Купот на Македонија

(ВИДЕО) Ова мора да се погледне: Хабиб со реванш – повторно се бореше со мечка