ВИДЕО: Најемотивниот момент по полуфиналето – прегратката на Скола и Ману Џинобили

Во полуфиналето на СП во кошаркар, Аргентина извојува важна битка и победа против Франција и се пласираа во големото финале.

Во дресот на Аргентина овој Мундијал, го немаше легендарниот Ману Џинобили, кој сепак беше тука, на трибини, од каде ги бодреше неговите дечки.

По крајот на мечот, се случи еден доста емотивен момент, Скола дотрча до местото каде беше сместен Ману Џинобили и заедно ја споделија радоста со некоја солза радосница.