(ВИДЕО) Најдобриот џин во НБА исклучен поради обид за блокада

Бобан Марјановиќ во последно време нема голема минутажа на натпреварите на Далас, но ноќеска, против Голден Стејт, доби време за игра поради високата предност на неговиот тим.

Сепак, Србинот не го дочека крајот на мечот затоа што на нешто повеќе од две минути пред последниот звук на сирената беше исклучен.

Целиот текст и спорниот момент погледнете ги на следниот ЛИНК.