ВИДЕО: Надал ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона

Моментално најдобриот тенисер на светот, Рафаел Надал за време на Роџерс Купот реши добро да се опушти, па освен тенис уживаше и во настапот на познатата Шакира.

Шпанецот беше фатен во Скотибанк арена во Торино како во првите редови, видно расположени и насмеја го следи настапот на атрактивната Колумбијка.

Надал во еден момент дури го извади телефонот и ја снимаше сопругата на фудбалерот на Барселона, Жерард Пике.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Време е Федекс!

Ваков ултиматум малку девојки би прифатиле: Еве што барал славниот тенисер

ФОТО: Рафа фатен на дело – Надал во жешка акција со својата девојка

ФОТО: Спектакуларен дочек на Хрватите по титулата во Дејвис Купот – лудило во Загреб

По победата на Хрватска во Дејвис Купот, падна првата жртва во Франција: Со тенисот јас завршив!

(ФОТО+ВИДЕО) Господата Французи покажаа зошто тенисот е аристократски спорт

ФОТО: Нема СП, но има тенис – Колинда повторно „ги тресеше“ соблекувалните!

Боли глава од цифрата: Еве колку заработи Новак Ѓоковиќ оваа сезона

АТП во паника: Тенисот ќе пропадне по „големата четворка“