(ВИДЕО) На раб на тепачка во Пионир: Муриќ провоцираше, па си „доби“ од навивачите

Исклучително жестоко беше во финишот од вечерашниот натпревар меѓу Црвена Звезда и Олимпија во Белград, во третиот полуфинален натпревар од плејофот во АБА лигата.

Иако домаќините имаа сигурна победа и убедливо водство на околу 90 секунди пред крајот, Едо Муриќ одлучи да ја зоврие атмосферата и без никаква потреба го нападна, па и удри Никола Калиниќ во борба за позиција под кошот.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.