(ВИДЕО) На Дончиќ не му се оди на одмор – ќе се игра „мајсторка“

Суперѕвездата на Далас Маверикс се погрижи да дојде до седми натпревар во серијата меѓу Далас Маверикс и Феникс Санс.

Во шестиот меч одигран ноќеска, Мавс победија…

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.