(ВИДЕО) МЗТ има 16 поени негатива, ама потегот на полувремето го има Дејвис

Словенечкиот прволигаш Рогашка води со 45-29 по првите 20 минути од дуелот со МЗТ Скопје, во второто коло од новата сезона во АБА 2 лигата.

За разлика од дуелот со Младост Земун, на нашиот шампион малку работи му поаѓаат од рака и последица на тоа е големата негатива по првото полувреме. Ако е за утеха, играч на МЗТ Скопје го има најатрактивниот потег во досегашниот дел од мечот.

Целиот текст и потегот на Дејвис погледнете ги на следниот ЛИНК.