(ВИДЕО) Мурињо комплетно изненади: Се префрли на хокеј и тоа во Руската КХЛ

Еден од најдобрите тренери на денешницата Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед е уште е без работа, но кога станува збор за водење на клуб.

José Mourinho is in Balashikha, Russia. For real.

Gepostet von KHL am Montag, 4. Februar 2019

Во изминатиот период беше стручен консултат на Беин спорт за време на Азискиот Куп кој откако заврши сега повторно најде со што да си ги исполни времето.

Во текот на денешниот ден Португалецот беше виден во Русија, поточно во  арената во градот Балашиха каде што се играт мечеви од КХЛ. Точно не се знае за што станува збор, но може да се претпостави дека Жозе работи на промоција на рускиот хокеј.