(ВИДЕО) Мурињо комплетно изненади: Се префрли на хокеј и тоа во Руската КХЛ

Еден од најдобрите тренери на денешницата Жозе Мурињо по отказот од Манчестер Јунајтед е уште е без работа, но кога станува збор за водење на клуб.

José Mourinho is in Balashikha, Russia. For real.

Gepostet von KHL am Montag, 4. Februar 2019

Во изминатиот период беше стручен консултат на Беин спорт за време на Азискиот Куп кој откако заврши сега повторно најде со што да си ги исполни времето.

Во текот на денешниот ден Португалецот беше виден во Русија, поточно во  арената во градот Балашиха каде што се играт мечеви од КХЛ. Точно не се знае за што станува збор, но може да се претпостави дека Жозе работи на промоција на рускиот хокеј.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО)Никогаш пожешка фотка од Бушард: За Денот на вљубените ги „запали“ социјалните мрежи

ВИДЕО: Роџер, што ќе ти каже Мирка по пораката од Линдзи Вон дека „те сака!?“

(ВИДЕО) Општа тепачка на ватерполо меч во Русија – буквално ќе се издавеа

(ФОТО) Нападнатиот голман на Црвена Звезда ја покажа раната од нож: Ако не скокнев во море ќе ме убиеја

(ВИДЕО) Премиерот Заев на средба со нашите претставници на Европските младински олимписки игри во Сараево

Бојан Костов е освојувач на сребрен медал на ЕП за кадети и младинци во Данска

(ФОТО) Одбојкарите на прием кај Заев: Владата изрази честитки и најави поддршка

(ФОТО) Линдзи Вон објави фотка од своeто разбиено газе – нема да ви биде добро кога ќе го видите

(ВИДЕО) Тежок пад на легендарната Вон – леташе во воздух и се заби во оградата