ВИДЕО: Монако е најтесен веројатно само за Ферари и Себастијан Фетел

Пред официјалните квалификации ова попладне, прв сериозен инцидент поради кој мораа да реагираат стјуардите во тесниот Монте Карло, беше возачот на Ферари, Себастијан Фетел.

Тој нема повреди на себе, безбедно излезе од болидот, па сега ќе имаат трка со времето во боксот на Ферари да го приспособат другиот болид за квалификациите, доколку овој има сериозни оштетувања пред денешните квалификации.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Ред Бул удрија по ФИА: Мерцедес е секогаш заштитената страна!

Ферари се чудо – направиле голем кикс поради кој Фетел можел да го загуби и 2. место во Канада

(ВИДЕО) Два моменти се клучни во целата ситуација: Познато е зошто Фетел доби казна

Ферари сака да го врати ударот, но фактите се против него!

Хамилтон објаснува: Зошто Фетел не е во право што е лут на одземената победа

Фетел не сака да прифати што му направија од ФИА: Ова не е спортот во кој се заљубив

Џентлменот Хамилтон – барем го утеши Фетел!

ФЕТЕЛ ДАЛИ СИ СЕРИОЗЕН: Германецот по трката го има „нај-моментот“ во Канада

Тензичен крај во Канада – Фетел одби да даде изјава, но по тимско радио удри по ФИА