(ВИДЕО) Момент на денот: Среќата на Сер Алекс!

Манчестер Јунајтед направи мало изненадување совладувајќи го фаворизираниот градски ривал Сити и со тоа се врати во игра дури и за место кое води во Лигата на шампионите.

Победата ги фрли во транс сите навивачи на Манчестер Јунајтед, но убаво беше да се види како ја слави и легендарниот менаџер на клубот Алекс Фергусон од ложата на Ел Итихад.