ВИДЕО: Митревски повторно со одлична одбрана во топ5 изборот на ЕХФ

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски и последното коло во Лигата на шампиони, во кое неговиот Порто играше против данскиот претставник Алборг и победи (32:29), Митревски имаше неколку фантастични интервенции.

Митревски натпреварот во ЛШ против Алборг го заврши со 11 интервенции, а една од нив се најде во топ5 изборот на ЕХФ.

Евидентно е дека името на Митревски се пофрекфентно доаѓа до израз во рамки на ЕХФ, скоро секое коло во ЛШ.