(ВИДЕО) Мидлтон со меч на кариерата, со моќниот Јанис го урнаа Бруклин за мајсторка

Серијата на Истокот продолжува. Ќе се игра мајсторка во полуфиналниот дуел меѓу Милвоки и Бруклин за пласман во конференциското финале.

Бакс ја искористија предноста на домашниот терен и полесно од очекувањата ги победија Нетс со 104:89 за 3-3 во вкупниот скор.

Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК.