ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

„Карлос“ на шпански е „Дарен“, во Мекларен очигледно има сериозен дефицит околу комуникацијата.

Викендов се вози ГН на Шпанија, а во 14 часот денеска се официјалните квалификации за утрешната трка во Каталуња.

Веројатно дојде до грешка и мала конфузија во боксот на Мекларен, кои наместо Карлос Саинц, возачот на Мекларен од самиот тим беше наречен Дарен, па тоа не му падна лошо на самиот возач, кој реши да се насмее на шега на човекот кој му испрати порака по тимското радио „Еј Том, јас сум Дарен!“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Ферари ја губат довербата со Фетел – екс механичарот удри по Германецот

ВИДЕО: Ф1 палавковци: Незгодно за Сајнц – Рикиардо со крајно прецизен удар на болното место

ВИДЕО: По инцидентот меѓу Фетел и Верстапен – нај-моментот го има еден механичар!

Хамилтон ја одбрани Британија, дојде на 11 победи од Шумахер

Во Ферари очекувано незадоволни од Фетел: Не сме задоволни, можеше подобро!

Тод: Веќе ништо не е исто со Михаел Шумахер!

Леклер најавува дека ќе биде уште поагресивен на трките

Ма каков Хамилтон, Ред Бул го има најдобриот возач во моментов

(ВИДЕО) Страшен пад на возачот на Дукати: Петручи при 160 на час изгуби контрола