ВИДЕО: Мекларен направи неверојатен превид – го прекрстија својот возач

„Карлос“ на шпански е „Дарен“, во Мекларен очигледно има сериозен дефицит околу комуникацијата.

Викендов се вози ГН на Шпанија, а во 14 часот денеска се официјалните квалификации за утрешната трка во Каталуња.

Веројатно дојде до грешка и мала конфузија во боксот на Мекларен, кои наместо Карлос Саинц, возачот на Мекларен од самиот тим беше наречен Дарен, па тоа не му падна лошо на самиот возач, кој реши да се насмее на шега на човекот кој му испрати порака по тимското радио „Еј Том, јас сум Дарен!“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Солзи и неверување – замина легендарниот Ники Лауда!

ВИДЕО: Доминацијата на Маркез продолжува – победи во Ле Ман и имаше комичен танц!

ФОТО: Трагедија за Макс Бјаџи – го загуби својот татко и ја објави последната фотографија

(ВИДЕО) Страшни слики од САД: Фернандо Алонсо со полна брзина се заби во ѕид

ВИДЕО: Болно до срж – момче кое полека умира, доби неочекуван подарок од Хамилтон

(ФОТО) Иџе го покажа новиот дизајн на своите автомобили – помоќни од било кога

(ВИДЕО) Уште сега предизвикува морници: Излегоа првите снимки од документарецот за Шумахер

Ферари е далеку од Мерцедес – Ботас прв, Хамилтон втор во Каталонија

Премиера на првиот BMW X7, новиот BMW 7 и сосема новиот BMW 8 Coupe