ВИДЕО: Манчестер Јунајтед поведе од пенал против Лестер

На самото отворање на новата сезона од Премиер лигата веќе во 3.минута беше постигнат и првиот гол. Манчестер Јујатед со гол од пенал на капитенот Пол Погба дојде во водство против Лестер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ВИДЕО: Адеми го скрши мразот – денеска стрелец на гостувањето кај Истра

ВИДЕО: Јуве се „сопна“ пред своите – Џенова чекаше корнер, а доби гол!

Лопетеги: Како никогаш досега, верувам во овој Реал Мадрид

Мурињо му простил на „натрапникот“ – но што мисли Сари за евентуална казна од ФА?

ВИДЕО: Роналдо ја искористи несмасноста на соиграчите на Пандев и постигна гол

ВИДЕО: Скандалозно од Челси, или „премачкано“ од Жозе за тоа што им го покажа?

Барди по победата над Реал Мадрид: Ти благодарам господе!

(ВИДЕО) Сити го презеде врвот, Тотенхем славеше во градското дерби со Вест Хем

(ВИДЕО) Баерн се врати во ритам, Борусија Дортмунд продолжува да гази