ВИДЕО: Македонија има боречка сила: Волкановски како и Конор МекГрегор го доби Хосе Алдо

Македонскиот борец Александар Волкановски, кој што е роден во далечна Австралија, имаше меч-борба против еден од борците кој има пораз само од Конор МекГрегор.

Станува збор за Хосе Алдо, во меч кој го освои нашиот борец во Рио Де Жанеиро со 30-27, 30-27, 30-27.

Звучи чудно, но тоа е сепак вистинито, борецот со македонско потекло застана во редот или на листа на имињата кои заедно со МекГрегор го победиле бразилскиот борец Алдо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Сезоната е пред крај, Роналдо има време да ужива и во Формула 1

(ФОТО) Ќе ви го помати умот: Георгина на Роналдо го покажа своето деколте и задник

ВИДЕО: Тоти не игра фудбал – но продава магични потези на мали терени

(ВИДЕО) Кога е најтешко, ова е најмалку што може да се направи: Вардаре, не те оставаме!

ФОТО: Кога газда Френк Лампард части, тоа се претвара во жестоко славје

(ФОТО) Победата на Лацио ја прослави соблекувајки се гола

ТЕСТ: VW T-Roc 1.6 TDI 115- Уште една успешна приказна на Volkswagen

Младинките на ЖОК „Јанта Волеј“ направија голем успех

Шокантна вест од Лондон: Му откажа срцето среде борба