ВИДЕО: Македонија има боречка сила: Волкановски како и Конор МекГрегор го доби Хосе Алдо

Македонскиот борец Александар Волкановски, кој што е роден во далечна Австралија, имаше меч-борба против еден од борците кој има пораз само од Конор МекГрегор.

Станува збор за Хосе Алдо, во меч кој го освои нашиот борец во Рио Де Жанеиро со 30-27, 30-27, 30-27.

Звучи чудно, но тоа е сепак вистинито, борецот со македонско потекло застана во редот или на листа на имињата кои заедно со МекГрегор го победиле бразилскиот борец Алдо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ФОТО) Меси откри како ужива – но сите се „запалија“ за градите на неговата сопруга

Погонскиот мотор на Porsche за Formula Е

(ФОТО)Двајца фудбалери на Рома заминаa на одмор со иста девојка и јавно се пофалија

(ФОТО) Папарацо лов: Ѕвездата на ПСЖ фотната со секси девојка која ги покажа градите

(ФОТО) Карикатурата за Михајловиќ што го крена на нозе цел свет

Новата ŠKODA SCALA доби 5 ѕвезди за безбедност од Euro NCAP

(ФОТО) Упс… испадна немирната града на американската фудбалерка

Форбс со најнова листа на најбогати спортисти во светот

ВИДЕО: Додека него го чекаат за трансфер во Неапол – Елмас „снајперистот“ знае да се релаксира!