(ВИДЕО) Македонецот нервозен: Велковски за малку ќе се испотепаше како на бокс меч

Екипата на Сараево чиј капитен е македонскиот фудбалски репрезентативец, Крсте Велковски вечерва ги заврши евро настапите.

Босанскиот тим вечерва на реванш мечот од плеј-офото во Европа лига одигра само 0-0 против БАТЕ Борисов од Белорусија, па така по поразот дома од 2-1, тоа значеше елиминација.

Во самиот финиш на мечот, нашиот Велковски влезе во конфликт со противнички играч, а истиот се закануваше да прерасне и во физичка пресметка.

За среќа присебно делуваа соиграчит и судијата кој ја стави ситуацијата под контрола.