ВИДЕО: Мајсторија на Ди Мариа за фудбалските учебници – Јуве води со 0:2

Јувентус иако се веруваше дека ќе имаат тежок натпревар на гостувањето во Нант, се чини дека тие се на добар пат да си ја завршат работата.

По првиот дел на гостувањето кај Нант имаат предност од 0:2, но освен тоа имаат и предност во тоа што Нант има исклучен играч. Црвен картон заработи Палоис во 18. минута.

Водството на Јуве го најави Ди Мариа со спектакуларен погодок во 5. минута, а само 15 минути подоцна истиот играч го доведе Јуве во предност со 0:2 откако реализира пенал.