ВИДЕО: Маестро Ѓоковиќ – час по тенис низ улиците на Белград

Најдобриот тенисер во светот, Новак Ѓоковиќ, по кој знае кој пат, докажа и покажа дека е светска големина од човек, овој пат на улиците низ Белград.

Член на стручниот штаб на кошаркарската репрезентација на Србија, Адам Таталовиќ, објви видео материјал од Ѓоковиќ на Инстаграм, видео со кое ја воодушеви Србија.

Новак излегол на прошетка со своето куче низ улиците на Белград, а потоа среќава група на мали деца, на кои им оддржува час по тенис.

Воодушевените дечиња го прашувале Ѓоковиќ за совети околу тенисот, а видеото наиде на многу позитивни коментари за потегот на српскиот тенисер.